Şarkı Sözü Ara
twitterRSS Facebook
Şarkı Sözlerini Sanatçıların Başharflerine Göre Listele0-9 A B C Ç DE F G H I İJ K L M N OÖ P R S Ş TU Ü V Y Z

Berk Gürman Kimdir Hayatı Biyografisi


Berk Gürman Kimdir Hayatı Biyografisi

İçinde henüz kendisinin de bilmediği bir şeyle dünyaya gelir çocuk (İstanbul/Arnavutköy), öyle ki daha ana karnında öğrenmiştir bayanlara öncelik vermeyi.Öyküsü önce doğmuştur,arkadan geldiği içinde ağbey olmuştur o çocuk...İkiside başta farkında değildir neyle dünyaya geldiklerinin,neye aşık olacaklarının.Biri zaten beşkten komşularını rahtsız eden ağlamasıyla müzikal yolculuğa ilk adımını atmış,(duende)diğeride onu dinleyerek başlamıştır bu yolculuğa belki de.Zamanı geldiğinde ruhunu esir alacak altı telle tanışacağını bilmeden,neye bağlı olduğunu,neden olduğunu bilmeden.İköğretimlerini Göztepe Eftal İlköğretim okulunda bitirdikten sonra yolları ayrılı ortaokulda müzik aşkının baskın gelmesiyle.Pera Güzel Sanatlar Lisesi öğretiminde buluşan yolları üniversitde tekrar ayrılır.Yolları ayrılsada tutkuları eştir ikizlerin.Biri aile içindeki icralardan çok etkilenmiş olacak ki İstanbul Devlet Üniversitesi konservatuarının ses eğtimi bölümünde bulur,Türk sanat musikisi üzerine akademik eğitim aldığı okulunu birincilikle bitirir.Diğeri Bilgi Üniversitesi`nde ses mühendisliği okurken,rotayı aşka düştüğü müziğin kalbine çevirerek Anadalucia`nın yolunu tutar.Küçük yaştan beri içine düşmüş altı telin aşkının son durağı burasıdır.Öyle ki o zaman beraber çıkacakları yolculuktan habersiz kendi yollarına giderler.Üniversite biter,akabine vatani görevinden payını alan erkek çocuk,askerde alır soluğu.Bu,beraber bir proje üstünde kafa yormadan önceki dönüm noktası olur.Çocuklukta kaşıkla başlayan o içsel müzik aşkının,bu tarifsiz çekimin,çok sonraları,İspanyada duende diye adlandırıldığını öğrenmişlerdie ki bu ne tam anlamıyla ilham nede dışarıdan gelen başka bir çabadır.Duenda çaba değildir güçtür;düşünce değil kavgadır,aynı kadın ve erkeğin karşı konulmaz bütünlüğünün korunması adına,gece gündüz gibi kendi aralarında zaman zaman yaşadıkları gibi...Dün,bugünü doğurduğu gibi,bugün,geleceğin habercisi,doğurandır

21 Mart , 2011
4.132 kez görüntülendi

Kısa Kısa Haberler...


2014-2015 Sezonu Spor Toto Süper Lig fikstür çekimi gerçekleştirildi.

4 büyüklerin kendi aralarında oynayacağı maçların haftaları ise şöyle:

2. Hafta: Trabzonspor-Fenerbahçe

6. Hafta: Galatasaray-Fenerbahçe

8. Hafta: Beşiktaş-Fenerbahçe

10. Hafta: Galatasaray-Trabzonspor

12. Hafta: Beşiktaş-Trabzonspor

16. Hafta: Beşiktaş-Galatasaray


`Düzensiz spor, hastalık riskini artırıyor`: Düzensiz spor faaliyetlerinin kemik hastalıkları riskini arttırdığını belirteren Ortopedist Doç. Dr. Murat Bülbül, "Spor aktivitelerinin yanlış veya dikkatsizce yapılması sağlık değil, yeni hastalıklar getirir" dedi.

 

Hafıza için iyi uyku şart: Yeterli uyuyanlar toksinleri daha rahat atıyor ve hafızaları daha iyi çalışıyor.

 

Güzelleşeyim derken kör olmayın! Bazı kozmetik ürünlerin göz sağlığını olumsuz etkilediğini belirten Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu, makyaj malzemelerinin; alerjiden göz enfeksiyonuna ve hatta körlüğe dahi yol açabildiğini söyledi.

 

Türk sinemasına yatırım yapan kazandı: 52 yerli filmin gösterime girdiği 2014 yılının ilk 6 ayında, gösterimdeki yerli filmleri 20 milyondan fazla kişi izledi. Türk sinema sektörünün yerli filmlerden elde ettiği gelir 200 milyar lirayı aştı.

 

Yurtdışından telefon getirenlere güzel haber: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, yurtdışından yolcu beraberinde getirilen telefonların kayıt yaptırmadan kullanma süresini 60 güne çıkardıklarını söyledi.


Türkiye’nin hızını, ‘dil’ kesiyor:

Sağlık turizminde yıldızı parlayan ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin bu alandaki 2023 hedefi 20 milyar dolar döviz girdisi. Ülkemizin bu kulvarda daha fazla ilerlemesinin önündeki en önemli engellerden biri ise sağlık çalışanlarındaki yabancı dil sorunu.

 

İşsizlik en çok Batman`da, en az Karaman`da:

TÜİK, il bazında işsizlik oranlarını açıkladı. İşsizlik oranı en yüksek il yüzde 23,4 ile Batman; işsizliğin en düşük olduğu il ise yüzde 4,2 ile Karaman oldu.

  

Şekerli ve gazlı içeceklerde kanser riski:

Kanada kaynaklı araştırma, şekerli ve gazlı içecek tüketiminin meme hücrelerinin sayısını, dolayısıyla meme kanseri riskini arttırdığını gösterdi.

 

`Nişan bozulursa hediyeler geri verilmeli`: Yargıtay, düğün hazırlığı yaparken ayrılan çift için "Ayakkabı gibi eskiyen eşyalar ve nişan yüzüğü hariç tüm hediyeler iade edilmeli`` kararını verdi.

 

Çelik zırhtan kuvvetli: Örümcek ağı

Araştırmalar, bilinen en sağlam doğal fiber olan örümcek ağının çelikten daha güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Amaç askeri zırh yapımı ve gündemde ipek böceklerinden örümcek ağı elde edilmesi var.

 

Uykuda dil öğrenmek mümkün:

İsviçre`de bir grup biliminsanı, uyku sırasında yabancı dilde bir şeyler dinlemenin öğrenmeyi hızlandırdığı sonucuna ulaştı.

 

`40`ından sonra doğuranlar çok yaşıyor`:

Amerikalı bilim insanları, 33 yaşından sonra son bebeğini doğuran kadınların ömrünün daha uzun olduğunu belirledi. Araştırmacılara göre, 40 yaşından sonra doğuranların 100 yaşını görme ihtimali 4 kat fazla.

 

ABD`li bilim insanları, günde 6 bin adım atanlarda diz kireçlenmesi, 7 bin adım atanlarda ise eklem hastalığı riskinin azalttığını belirtti.

 

Türkiye`deki internet kullanıcıları, son 6 ayda arama motoru Google`da en çok "Facebook", ``Youtube", "Google", "sahibinden", "e okul", "face", "hotmail", "haber", "mynet" ve "milliyet" kelimelerini aradı.

Contact | Terms of Use | DMCA Policy © 2010-2014 yenisarkisozu.net - Sitemap -
şarkı sözleri
web tasarım & web yazılım
Toplist