Ceylan Ertem Yuh Albüm Tanıtımı


Ceylan Ertem Yuh Albüm Tanıtımı

üreticiSony Müzik
TürüAlternatif Pop
DiliTürkçe
Yayın Tarihi17/11/2015
ürün adedi1 CD
Süre
Albümdeki Eserler


Mapushane İçinde
Bir Erkek Yüzünden
Oyuncak Dünya
Odam Kireçtir Benim
Arka Mahalle
Beynim Zonkluyor
Uçurtma
Haydar Haydar
Son Bakış
Yuh Yuh
Alternatif müziğin önde gelen isimlerinden Ceyl’an Ertem, kendisinden uzun zamandır beklenen, tamamı cover şarkılardan oluşan yeni proje albümü “YUH!” ile yeniden müzikseverlerle buluşuyor.
2014 Mart ayında çalışmalarına başlanan albümde Ceyl’an Ertem; Ahmet Kaya’dan Bergen’e, Tülay German, Sezen Aksu, Bulutsuzluk özlemi, Yavuz çetin, Aşık Mahsuni, Kul Nesimi, Mehmet Güreli’ye dek sevdiği ve saydığı bir çok değerli sanatçının unutulmayan eserlerini yeniden yorumladı.
YUH! albümünde Ceyl’an Ertem’in yorumuyla yeniden hayat verdiği 10 şarkı yer alıyor. Yaşadığımız dünyanın haline dertlenen bir repertuvara sahip olan albümün adı, Aşık Mahsuni’nin unutulmaz eserinden yola çıkarak “YUH!” olarak belirlendi.
Tamamı canlı kaydedilen albümde Ceyl’an Ertem’e; Cenk Erdoğan, Can Güngör, Ercüment Orkut, Engin Recepoğulları, Ediz Hafızoğlu, Murat çopur, Cihan Mürtezaoğlu ve Tamer Karaoğlu gibi müzisyenler eşlik ederken, albümün mix’lerini Berk Kula hazırladı. Düzenlemesi Can Güngör’e ait olan “Bir Erkek Yüzünden” şarkısı dışındaki tüm şarkıların düzenlemesi Cenk Erdoğan tarafından yapıldı.
Merakla beklenen “YUH!” albümü 17 Kasım’da müzik marketlerdeki yerini alcak.Ceylan Ertem Yuh Albüm Tanıtımı Yorumları

  • Avatar


Diğer Ceylan Ertem Yuh Albüm Tanıtımı Haberleri

İşleminiz sürüyor , lütfen bekleyin...